Aktivní dovolená v Omiši

OmišIdeální využití pro aktivní dovolenou je právě Omiš. Nabízí nespočet sportovního využití, které můžete využít. Ať už se jedná o potápění, turistika, windsurfing, jízda na kole, rafting nebo třeba jízdu na kajaku je toho zde opravdu spousta. Krásné bývalé útočiště pirátů nabízí tohle všechno v krásné přírodě.

 

Horolezectví v Omiši

Podle zkušených horolezců, je Omiš ideálním místem na tento adrenalinový sport. Omiš má 46 vybavených kurzů, které jsou opravdu vhodné pro všechny začátečníky. Nejedná se totiž o žádné profesionální lození do velkých výšek, ale pouze zkoušení lezeni na povrchu městských útesů. Podle zkušených horolezců se stane Omiš velmi brzy evropským lanovým centrem.

 

Rafting a kajak

Pokud milujete tento sport, můžete sjíždět řeku Cetina až dolů na Blato, což je trasa dlouhá 10 km. Celá cesta trvá asi tři až čtyři hodiny. Ti co touží po něčem víc, doporučujeme trasu od Blato na Zadvarje, trasa trvá asi stejně jako první trasa, ale je zde mnohem krásnější příroda a místy i nebezpečná jízda.

 

Turistika v Omiši

Pokud si netroufáte na horolezectví, ale milujete kopce, skály a nádherný pohled z vrcholku, můžete využít turistické trasy. Velmi vhodná je stezka Omiš-Baucici až do Stari Grad, což je stará pevnost. Cesta trvá hodinu a zpátky dolů se můžete dostat přes Planovo, což je dalších dvacet minut. Tato stezka stojí za to, uvidíte nádherný výhled na Omiš, Cetin kaňon a také centrální ostrovy.

Pro náročnější turisty je zde stezka Omiš-Cecuci-Imber, která trvá 90 minut.

 

Jízda na kole po krásném okolí

Milujete jízdu na kole? Pak si s sebou na dovolenou do Omiše vezměte i kolo. Naleznete zde spoustu stezek pro cyklisty, které stojí za podívanou. Krásná příroda, která lemuje stezku z Omiše přes Radmanove mlinice, Kucici, Zadvarje, Šestanovac, Blato až do Gata, je opravdu nádherná. Zpátky se můžete vrátit po druhém břehu. Celá trasa má asi 60 km.

 

Paragliding

Paragliding je v Omiši velmi oblíbený, díky skvělým větrným podmínkám. Výchozím bodem je travnatý svah, který se nachází v nadmořské výšce 380 m na vrcholku Dinarických hor, což je deset minut chůze od vesnice Cecuci.

 

Potápění v Omiši

Kdo by netoužil spatřit krásnu podmořské přírody. I potápění našlo v Omiši své místo. Je zde spousta míst, na které můžete vyrazit. Můžete vidět kaňon Cetiny, rozmanitý podmořský život, starověký amfor, u kterého si můžete odpočinout a mnoho krásných jeskyní.